Wyprawka szkolna – co kupić? Poznaj 5 najważniejszych elementów zestawu dla ucznia i przedszkolaka

Wyprawka to jeden z pierwszych zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego. Książki, zeszyty, przybory, ubrania, buty… Lista może zawrócić w głowie. Zanim zadzwoni więc pierwszy dzwonek, przygotuj dla swojego dziecka to, co będzie mu naprawdę potrzebne. Poznaj 5 najważniejszych elementów wyprawki szkolnej dla każdego ucznia.

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko idzie do pierwszej, czy do drugiej klasy, do pobytu w szkole musi się dobrze przygotować. Absolutną podstawą nauki są książki i zeszyty, jednak to zaledwie początek. Zastanawiasz się, co powinna zawierać kompletna wyprawka szkolna? Co kupić, by Twoje dziecko mogło cieszyć się pierwszymi dniami w szkole? Przygotowaliśmy dla Ciebie gotową listę pięciu elementów szkolnej wyprawki.

Tornister lub plecak

Szkolny plecak powinien być przede wszystkim wygodny i pojemny. Musi przecież pomieścić książki, zeszyty, przybory szkolne oraz drugie śniadanie i butelkę wody. Zastanawiasz się, jaki plecak będzie odpowiedni dla pierwszoklasisty? Postaw na lekki model z regulowanymi szelkami, który jest dopasowany do wzrostu dziecka. Dobrze, jeśli tornister posiada także mostek z łatwymi w użyciu klamrami, które ułatwią dziecku noszenie go na plecach. 

Wyprawka szkolna – co kupić? Piórnik

Piórnik jest nieodłącznym elementem każdej wyprawki szkolnej. Powinien pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria: długopis, ołówek, kredki, gumkę do mazania, nożyczki czy linijkę. Dobrym wyborem będzie piórnik z przegródkami lub kieszonkami, który ułatwi dziecku utrzymanie porządku wewnątrz. Warto postawić na piórnik wykonany z trwałych i wytrzymałych materiałów – posłuży dziecku przez długi czas. Ważne jest, aby piórnik był lekki i poręczny, aby dziecko mogło go łatwo nosić ze sobą.

Butelka na wodę dla ucznia

Chcesz mieć pewność, że Twój maluch będzie pił odpowiednią ilość wody podczas całego dnia spędzonego w szkole? Świetnym rozwiązaniem będzie składana butelka na wodę. Po wypiciu wody maluch może wygodnie złożyć gadżet do kompaktowych rozmiarów i schować do plecaka. Taka butelka znacznie ułatwi dziecku picie wody.

Wyprawka szkolna. Co kupić? Śniadaniówkę lub termos

Śniadaniówka to idealny sposób na zabranie ze sobą jedzenia do szkoły. Dzięki niemu Twoje dziecko będzie mogło coś przekąsić podczas przerwy: kolorowe warzywa, kanapkę czy słodki batonik.

Jeśli zależy Ci na tym, aby maluch zjadł coś ciepłego, postaw na kolorowy termos, np. ozdobiony wzorkiem w brzoskwinki. To zdecydowanie bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż jedzenie na szkolnej stołówce, która często ma niewielki wybór.

Worek na buty dla dzieci

Kolejny świetny gadżet, który ułatwi życie i dziecku, i rodzicom. Dzięki odpowiedniemu workowi na buty będziesz mieć więc pewność, że maluch ma czyste i suche stopy nawet po wymagającej lekcji WF. Przy wyborze odpowiedniego modelu kieruj się funkcjonalnością. Ważne jest, aby worek był pojemny i wytrzymały. Warto też postawić na praktyczne rozwiązanie – np. worek z zewnętrznymi kieszeniami. W takim worku z powodzeniem zmieści się nawet kilka par butów, a do tego butelka wody czy mały ręczniczek. Pamiętaj też, że dzieci szybko rosną – dobrym pomysłem będzie model z regulowanymi sznureczkami.

Porządek zawsze pożądany 🙂 Co kupić? Sprytne sortery i organizery na biurko

Jak wszystko jest na swoim miejscu łatwiej skupić się na nauce i zabawie. Dobierz odpowiedni pojemnik do przechowywania na biurko lub szafkę dziecka, który pozwoli zapanować nad kredkami, pisakami, ołówkami i wszelkimi innymi przyborami naszych pociech.

Mnogość i różna wysokość przegródek ułatwi zadanie, a praktyczne uchwyty pozwolą na szybkie przetransportowanie rzeczy z miejsca na miejsce.

Zajrzyj do naszego sklepu Mini Bubu. W zakładce “Przedszkole / Szkoła” znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze elementy szkolnej wyprawki. Zapraszamy!