Wyprawka szkolna – co kupić? Poznaj 5 najważniejszych elementów zestawu dla ucznia i przedszkolaka

Jednym z pierwszych zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego jest wyprawka szkolna. Co kupić? Książki, zeszyty, przybory, ubrania, buty… Lista może zawrócić w głowie. Zanim zadzwoni więc pierwszy dzwonek, przygotuj dla swojego dziecka to, co będzie mu naprawdę potrzebne. Poznaj 5 najważniejszych elementów wyprawki szkolnej dla każdego ucznia.

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko idzie do pierwszej, czy do drugiej klasy, do pobytu w szkole musi się dobrze przygotować. Absolutną podstawą nauki są książki i zeszyty, jednak to zaledwie początek. Zastanawiasz się, co powinna zawierać kompletna wyprawka szkolna? Co kupić, by Twoje dziecko mogło cieszyć się pierwszymi dniami w szkole? Przygotowaliśmy dla Ciebie gotową listę pięciu elementów szkolnej wyprawki.

Tornister lub plecak

Szkolny plecak powinien być przede wszystkim wygodny i pojemny. Musi przecież pomieścić książki, zeszyty, przybory szkolne oraz drugie śniadanie i butelkę wody. Zastanawiasz się, jaki plecak będzie odpowiedni dla pierwszoklasisty? Postaw na lekki model z regulowanymi szelkami, który jest dopasowany do wzrostu dziecka. Dobrze, jeśli tornister posiada także mostek z łatwymi w użyciu klamrami, które ułatwią dziecku noszenie go na plecach. 

Wyprawka szkolna – co kupić? Piórnik

Piórnik jest nieodłącznym elementem każdej wyprawki szkolnej. Powinien pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria: długopis, ołówek, kredki, gumkę do mazania, nożyczki czy linijkę. Dobrym wyborem będzie piórnik z przegródkami lub kieszonkami, który ułatwi dziecku utrzymanie porządku wewnątrz. Warto postawić na piórnik wykonany z trwałych i wytrzymałych materiałów – posłuży dziecku przez długi czas. Ważne jest, aby piórnik był lekki i poręczny, aby dziecko mogło go łatwo nosić ze sobą.

Butelka na wodę dla ucznia

Chcesz mieć pewność, że Twój maluch będzie pił odpowiednią ilość wody podczas całego dnia spędzonego w szkole? Świetnym rozwiązaniem będzie składana butelka na wodę. Po wypiciu wody maluch może wygodnie złożyć gadżet do kompaktowych rozmiarów i schować do plecaka. Taka butelka znacznie ułatwi dziecku picie wody.

Wyprawka szkolna – co kupić? Śniadaniówkę lub termos

Śniadaniówka to idealny sposób na zabranie ze sobą jedzenia do szkoły. Dzięki niemu Twoje dziecko będzie mogło coś przekąsić podczas przerwy: kolorowe warzywa, kanapkę czy słodki batonik.

Jeśli zależy Ci na tym, aby maluch zjadł coś ciepłego, postaw na kolorowy termos, np. ozdobiony wzorkiem w brzoskwinki. To zdecydowanie bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż jedzenie na szkolnej stołówce, która często ma niewielki wybór.

Worek na buty dla dzieci

Kolejny świetny gadżet, który ułatwi życie i dziecku, i rodzicom. Dzięki odpowiedniemu workowi na buty będziesz mieć więc pewność, że maluch ma czyste i suche stopy nawet po wymagającej lekcji WF. Przy wyborze odpowiedniego modelu kieruj się funkcjonalnością. Ważne jest, aby worek był pojemny i wytrzymały. Warto też postawić na praktyczne rozwiązanie – np. worek z zewnętrznymi kieszeniami. W takim worku z powodzeniem zmieści się nawet kilka par butów, a do tego butelka wody czy mały ręczniczek. Pamiętaj też, że dzieci szybko rosną – dobrym pomysłem będzie model z regulowanymi sznureczkami.

Porządek zawsze pożądany! Co kupić? Sprytne sortery i organizery na biurko

Jak wszystko jest na swoim miejscu łatwiej skupić się na nauce i zabawie. Dobierz odpowiedni pojemnik do przechowywania na biurko lub szafkę dziecka, który pozwoli zapanować nad kredkami, pisakami, ołówkami i wszelkimi innymi przyborami naszych pociech.

Mnogość i różna wysokość przegródek ułatwi zadanie, a praktyczne uchwyty pozwolą na szybkie przetransportowanie rzeczy z miejsca na miejsce.

Zajrzyj do naszego sklepu Mini Bubu. W zakładce „Przedszkole / Szkoła” znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze elementy szkolnej wyprawki. Zapraszamy!