Jak ubrać niemowlaka na spacer? Zobacz, jak dopasować ubranka dziecka do temperatury

Spacer to świetna forma aktywności dla maluszka, a także doskonała okazja do nauki otoczenia. Jak ubrać niemowlaka na spacer, by dopasować się do aktualnej pogody? Poniższe wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiednie ubrania i buty dla Twojego malucha.

Wózek gotowy, kocyk w zanadrzu, Twoja kurtka czeka już w szafie… A Ty zastanawiasz się, jak ubrać niemowlaka na spacer? Nie jesteś jedyna / jedyny! To bardzo częsty dylemat, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Podpowiemy Ci, jak dopasować ubrania dziecka do temperatury i jak komponować stylizacje tak, aby Twojemu dziecku było ciepło i wygodnie.

Jak ubrać niemowlaka na spacer? O tych zasadach nie możesz zapomnieć

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej: warstwy! To najskuteczniejszy sposób na to, by dopasować ubrania dziecka do temperatury. Dzieci mają tendencję do szybszego wychładzania się niż dorośli. Niemowlę trzeba więc ubrać odpowiednio do pogody. Dobrze sięgnąć po coś ciepłego i miękkiego, ale nie przesadzać z ilością czy grubością materiałów.

Ubrania to jedno – drugą kwestią jest kocyk lub pled. Warto mieć pod ręką coś ciepłego na wypadek, gdyby zrobiło się chłodniej. Kocyk lub pled powinny mieć odpowiedni rozmiar. Nie powinny być ani za małe, ani za duże. Kocyk jest nieodłącznym elementem wyposażenia wózka, szczególnie jeśli masz wrażliwe dziecko. Ochroni bowiem niemowlę przed chłodem i wiatrem.

Jakie są najlepsze ubrania na spacer dla dzieci?

Jakie buty wybrać na spacer dla malucha? Dobierz… skarpetki odpowiednie do temperatury!

Osłonę stóp maluszka należy dobierać na podstawie pogody i rodzaju ubrania, jakie maluch ma na sobie. Latem warto postawić na skarpetki lub kapcie, zimą – kombinezony z zasłoniętymi stopami, które są ciepłe, lekkie i wygodne. Oczywiście obowiązkowo do zakrycia stóp dobierz kocyk. Kocyk dobrze mieć w wózku zawsze, gdy zabierasz dziecko na spacer.

Czasem warto założyć maluchowi dwie pary cieplejszych skarpetek. Zestaw skarpetek prążkowanych Konges Slojd Rib 3-pak wystarczy, by stopy noworodka nie zmarzły nawet, gdy temperatura spada poniżej zera.

Dodatki do wózka, które warto mieć ze sobą, gdy zabierasz dziecko na spacer

Pogoda potrafi zaskoczyć – nie tylko podczas górskich wędrówek, ale nawet podczas zwykłego spaceru po mieście. Dlatego nie wahaj się zabierać ze sobą różne gadżety do wózka, które zamienią codzienne wycieczki w przyjemność.

  • Pokrowiec na wózek – idealne rozwiązanie na wypadek, gdyby zaczął padać deszcz. Pokrowiec zabezpieczy wózek przed zamoczeniem i sprawi, że Twój maluszek nie zmoknie i nie zmarznie.
  • Kosz na zakupy – przyda się, gdy zabiplanujesz po drodze kupić coś więcej niż tylko jeden produkt. To znacznie wygodniejsza opcja niż noszenie ze sobą toreb lub worków.
  • Poduszka lub kołderka – pomoże Ci utrzymać dziecko w bezpiecznej i wygodnej pozycji podczas spaceru. Poduszka dodatkowo chroni plecy maluszka.
  • Parasol przeciwsłoneczny do wózka – pozwoli niemowlęciu wygodnie i spokojnie zasnąć, bez mrużenia oczu.