Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dzieci? Pamiętaj o tych zasadach

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to nie tylko element garderoby, ale przede wszystkim narzędzie ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Tylko jak zadbać o maksymalną ochronę i jednocześnie komfort podczas noszenia? Oto trzy zasady, którymi warto kierować się podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych dla dzieci.

Dzieci kochają bawić się na świeżym powietrzu przez cały rok. Lato, wiosna, zima, jesień – żadne warunki nie są straszne, jeśli zabawa trwa w najlepsze. Twoje dziecko spędza godziny na dworze? Zapewnij mu ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, komfort i wygodę. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci mogą pełnić wszystkie te funkcje – o ile przy wyborze odpowiedniego modelu okularów zastosujesz się do kilku zasad.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – wyłącznie z odpowiednim filtrem

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, kieruj się przede wszystkim jakością. Dzieci kochają zabawę na dworze, często nie zwracając uwagi na warunki atmosferyczne. Mocne słońce jest źródłem szkodliwego promieniowania UV, które doprowadza do poważnych poparzeń słonecznych i uszkadza wzrok.

W pierwszej kolejności zwróć więc uwagę na filtr UV. Okulary powinny mieć oznaczenie 100% UV, spełniać normy bezpieczeństwa i posiadać oznaczenie CE. Tylko takie okulary dadzą Ci gwarancję, że są zgodne z unijnymi wymaganiami, a co za tym idzie – zadbają o wzrok Twojego dziecka.

Dopasuj okulary do głowy dziecka

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci muszą być dostosowane do wieku i rozmiaru głowy. Tylko w ten sposób dziecko będzie czuło się komfortowo w noszeniu okularów, a Ty unikniesz sytuacji, w której maluch zdejmie okulary w trakcie zabawy na świeżym powietrzu.

Jaki kształt powinny mieć okulary przeciwsłoneczne dla dziecka? Ramki powinny dobrze przylegać do twarzy dziecka, aby nie przepuszczać promieni słonecznych. Okulary nie mogą być ani za małe, ani za duże. Zwróć uwagę, czy okulary mają regulowane noski i uchwyty. W ten sposób jeszcze lepiej dopasujesz okulary do twarzy dziecka.

Okulary dla dzieci z wysokiej jakości materiałów

Po trzecie – materiał. Najlepiej wybierać modele okularów dla dzieci z tworzywa sztucznego lub gumy, które są bardziej odporne na uszkodzenia i łatwiej się je czyści. Przyjrzyj się też dokładnie, czy okulary posiadają dodatkowe elementy, takie jak elastyczne taśmy. Taki dodatek pozwoli bezpiecznie przypiąć okulary do głowy dziecka.

Co ważne, wybór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci to nie tylko kwestia ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Liczy się także estetyka.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci? Izipizi!

Na jakość, funkcjonalność i atrakcyjny design okularów przeciwsłonecznych dla dzieci stawia francuska marka Izipizi. Istnieje na rynku od 2010 roku, a jej celem od początku było tworzenie okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, które przyciągają wygodą i jakością.

W ofercie marki Izipizi znajdziesz ciekawe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Marka oferuje szeroką gamę modeli i kolorów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś wyjątkowego dla swojego malucha. W sklepie Mini Bubu – Family Concept Store mamy okulary w kilku grupach wiekowych: 0-9 miesięcy, 9-36 miesięcy, 3-5 lat i 5-10 lat i nawet dla dorosłych. Niezawierający bisfenolu A i hipoalergiczny model Kids+ ma proste zauszniki, które dostosowują się do wzrostu dziecka, oraz regulowany pasek. Kolekcja Junior Sun może mieć okrągły kształt nawiązujący do stylowych okularów dla dorosłych. Różowe, żółte, niebieskie, zielone, a może czarne? Każde dziecko wybierze coś dla siebie!

Okulary Izipizi to nie tylko funkcjonalny element garderoby, ale również stylowy dodatek, który został wyprodukowany z troską o środowisko. Izipizi stosuje materiały pochodzące z recyklingu, minimalizuje zużycie wody i energii podczas produkcji.

Przekonaj się – wybierz idealne okulary przeciwsłoneczne dla swojego dziecka. W sklepie Mini Bubu czeka na Ciebie kategoria „Izipizi”, w której znajdziesz piękne i wygodne okulary dziecięce.

Zobacz najnowszą kolekcję marki IZIPIZI Day Dream w pięknych pastelowych kolorach